Dış Cephe Cam Temizliği Yaparken Alınacak Önlemler Nelerdir

Dış Cephe Cam Temizliği Yaparken Alınacak Önlemler Nelerdir

Gürpak olarak bizler bu önemleri aldıktan sonra dış cephe cam temizliği işlemi start veriyoruz. Basit önemler hayat kutarır unutmayınız.

İlk olarak kişinin hastane sağlık raporunun olması, ikinci olarak kişinin yüksekte çalışma belgesine sahip olaması, üçüncü olarak yüksekte çalışıcak kişinin emliyet kemeri ve bareti olması zorunludur. Eğer bu önemleri almıyosanız kişini hayatını riske etmiş olursnuz.

1 )günümümüzde sıkça iş kazalarının yaşandığını biliyoruz. İş kazaları önemlemek adına yüksekte çalışacak kişi veya kişilerin hastane raporu alarak yüksekte çalışmaya uygun olup olmadığını öğrenmekle (kalp , şeker ,tansiyon ) gibi hastalıklar var ise kişi yüksete çalışamaz. Her hangi bedensel rahatsızlık var ise kişi yüksete çalışmaya el verişli degildir. Bir diğer konu ise kişinin madde bağımlının olup olmadığı ve alkol bağımlığı olmadığı tesbit edilmelidir. Kişi bunların herhangi birine sahip ise yüksekte çalışamaz .

2 ) yüksekte çalışıcak personelin ( yüksekte çalışma eğitimi tamamlamış ve belgesini almış ) olarak yüksekte çalışmaya uygun olduğunu belirler kişinin.

3 ) yüksekte çalışıcak kişinin sgk ‘lı olmalıdır.

4 ) emliyet kemeri ve bareti olmalıdır.

5 ) vinç ile çalışaçak ise personel vinç öperatörün oparatör belgesi olup olmadığı kontrol etmek daha sonrasında vinç periyodik bakımlarının yapılıp yapılmadığını kontrol etmelidir.

6 ) asma sepet ve halat ile kişi temizlik yapıyo eğer kontrol etmesi gerekenler halatların sağlam olup olmadığı. Halatlar eğer araları açık ve paslanmış olup olmadığını kontrol etmeli.

Bu gönderiyi paylaş

WhatsApp WhatsApp Destek