İnşaat Sonrası Daire Temizliği

İnşaat Sonrası Daire Temizliği

İNŞAAT SONRASI TEMİZLİĞİ
İnşaatı yeni bitmiş binaların en zor kısmı hepimizin de bildiği gibi olmazsa olmaz temizliktir. İnşaat sonrası temizlik üç kısımda yapılır. Dekorasyonlardan önce kaba temizlik, dekorasyonla birlikte hazırlık temizliği ve dekorasyondan sonra ince temizlik olmak üzere ayrılır.
Dekorasyondan önce yapılan kaba temizlik hepimizin de anlayabildiği gibi çimento lekeleri, alçı lekeleri, sıva artıkları temizlenip çöplerin ortadan kaldırılmasıyla gerçekleşir. Hazırlık temizliği boyaların yapılması ve gerekli eşyaların duvara monte edilmesiyle oluşur. Son aşama ince temizlikte eşyalar yavaştan yerleştirilmiş olur son bir göz atmayla ufak tefek eksiklikler giderilir. Aşamayla yapıldığında olduğundan daha kolay gözüken inşaat sonrası temizliği herkesin yapılabileceği bir iş değildir. Özenerek yapılması gereken ve emeği de içine kattığımızda sonucu açıkça görebileceğimiz bir hal alır. Bu tarz temizlikler kolay gibi görünse de bireyleri zorlar. İnşaat sonrası temizlik için çalışan firmalar size yardımcı olacak işini en iyi şekilde ve en kısa sürede size sunacaktır. Firmaların kullandığı temizlik ürünleri farkını zeminler de gösterebilecektir. Oldukça dikkatli davranıp etrafa zarar vermemeleri için uğraş sarf edip tertemiz bir şekilde size teslim edeceklerdir.
Alınan temizlik malzemelerinin hassaslığı ile firmaların sıkı çalışmaları halinde temizliğiniz kısa sürede bitebilir ferah ve içinize sinmiş bir şekilde ortamın tadını çıkarabilirsiniz. İnternet sitelerinden de kolayca bulabileceğiniz firmalar hakkında araştırma yapabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın


WhatsApp WhatsApp Destek