Taşeronluk Nedir?

Taşeronluk Nedir?

Taşeronluk Nedir?
Taşeronluk bir alt-sözleşme ilişkisidir ve genellikle yanlış olarak fason ve yan sanayi yerine kullanılır, fakat bu ikisi arasında çok temel bir fark vardır;
Taşeron, bir firmanın işçilerinin bir başka firmanın (ana firmanın) üretim mekanında, ana firmanın işinin bir kısmını yapmasıdır.
Yani fiili olarak ana firmanın kadrolu işçilerinden farksız çalışırlar ama yasal olarak farklı bir firmaya bağlıdırlar.
İki çeşidi vardır. Ana firmayla sürekli çalışan taşeronlara iç taşeron denir, dış taşeron ya da kapasite taşeronu ve uzmanlık gerektiren işlerin taşeronu ise ihtiyaç halinde ayrı olarak anlaşmalı çalıştırılır.
Türkiye’de genel olarak yasaya uygun olmayan bir taşeron örgütlenme ilişkisi gözlemlemek mümkün olabiliyor maalesef. Bazı firmalar kendi kapasitelerinin ve öngörülen iş alanlarının dışında da taşeron çalıştır veya bilmedikleri, tecrübesiz şirketlere iş verip zarara uğramaktadırlar, bu yüzden taşeron seçimi son derece önemlidir
Gürpak Temizlik Grup Hizmetleri Taşeronluk hizmetleri bu konudaki hassasiyeti günümüze kadar aynı ciddiyet ile korumaktadır.
Gürpak Temizlik Grup, gelişen teknoloji ve farklılaşan müşteri ihtiyaçları karşısında, hizmet yelpazesini genişleterek personel bordrolama, firmalara nitelikli personel, mevsimlik personel temini ve insan gücüne dayalı; Paketleme, etiketleme, insertleme, yevmiyeci eleman temini, tır – konteyner yükleme boşaltma, depolama, depo içi istifleme işlerine genel temizlik hizmetlerini de ekleyerek gelişmesini sürdürmüştür.
Gürpak Temizlik Grup her geçen gün hizmet alanlarını ve personel sayısını arttırmış, kalitesi ve profesyonel yönetimi ile kendi alanındaki rakipleri arasında tercih edilen bir firma olmayı başarmıştır.

Bu yazıyı paylaşın


WhatsApp WhatsApp Destek